Poniedziałek, 18 grudnia 2006
Ks. Isakowicz-Zaleski w Znaku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru184
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na początku października złożył w Znaku książkę „Księża wobec SB”. Datę publikacji zaplanowano na styczeń przyszłego roku. Henryk Woźniakowski, prezes Znaku, 11 grudnia wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że wydawnictwo jest częścią Kościoła. „Ponosimy za niego współodpowiedzialność i czujemy się zobowiązani wobec stanowiska zajmowanego przez hierarchię. Jest to zgodne z historią Znaku i jego misją w tym zakresie, pełnioną przez blisko pół wieku”. W konkluzji oświadczył, że książka ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego ukaże się w Znaku wtedy, gdy „kompetentni i miarodajni recenzenci uznają jej treści za w pełni odpowiadające historycznej prawdzie, gdy na autorze nie będzie ciążyć nakaz dyscyplinarny zawarty w komunikacie kurii krakowskiej z dnia 17 października oraz gdy kardynał metropolita krakowski wyda ocenę moralną dotyczącą przygotowywanej publikacji. Wówczas bowiem uzyskamy pewność, że książka nie będzie przedmiotem negatywnej oceny ze strony autorytetów i władz Kościoła, że więc owocem jej będzie prawda, oczyszczenie i pojednanie, nie zaś podziały, potępienia i wyniszczające spory”. Krakowska kuria oświadczyła, że takiej oceny kardynał nie wyda. Jej rzecznik stwierdził, że metropolita „nie chce narazić się na zarzut ingerowania w treść książki”. Komentatorzy uznali, że komunikat Znaku oznacza, że książka się w nim nie ukaże. Zwłaszcza że …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 772 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się