środa, 4 grudnia 2019
OD 26 LAT NA RYNKU WYDAWNICZYM
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 511 (22/2019)
29 listopada w Gdańsku odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Grupy Wydawniczej Harmonia. Zakupiony rok wcześniej budynek biurowy – w kształcie okrętu – przy ul. Kartuskiej 426 został poddany całkowitej przebudowie i termomodernizacji. Zastosowano w nim nowoczesne pompy ciepła, które zużywają mniej prądu i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Budynek położony jest przy nowo wybudowanym węźle drogowym, łączącym trasę WZ z obwodnicą. W nowej siedzibie znajduje się m.in. nowocześnie wyposażona sala konferencyjna, w której organizowane są szkolenia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Józef Częścik, założyciel i właściciel Grupy Wydawniczej Harmonia wraz z synem Wiktorem, z którym prowadzi firmę. W świętowaniu uczestniczyli pracownicy, byli pracownicy, autorzy, kontrahenci, drukarze, dziennikarze oraz rodzina. – Gdyby 30 lat temu ktoś mi powiedział, że będę przedsiębiorcą, że będę prowadził średniej wielkości wydawnictwo, to nie uwierzyłbym mu – mówił Józef Częścik. – Od 17. roku życia wiedziałem, że moje życie będzie związane z piórem i książką. Ale los lubi płatać figle – i  owszem, może życie jest związane z książką, ale, choć planowałem być autorem, znalazłem się po drugiej stronie – jako wydawca. Czego oczywiście nie żałuję. Jak wspominał, pierwszą książką Harmonii była „Gramatyka, co z głowy nie umyka”, którą napisał wspólnie z żoną Anną. Sprzedaż publikacji sięgnęła już ponad 168 tys. egz. – Wydałem ją własnym sumptem. Za pierwsze zarobione pieniądze ze sprzedaży mogliśmy …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 874 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się