Poniedziałek, 29 lipca 2019
„UDAŁO SIĘ ZATRZYMAĆ NEGATYWNY TREND”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 502 (13/2019)
Sejmowe Komisje: Kultury i Środków Przekazu oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży omawiały 17 lipca raport na temat stanu i rozwoju czytelnictwa w Polsce. Dyskusję otworzyła wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin. Przedstawiła działania prowadzone przez resort na rzecz rozwoju czytelnictwa, tj.: zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, infrastruktura bibliotek oraz rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży (czym zajmuje się Ministerstwo Edukacji Narodowej). Wiceminister przypomniała także o działaniach uzupełniających (zadania „Literatura”, „Promocja czytelnictwa”, „Czasopisma”, „Partnerstwo dla książki”) oraz o przedsięwzięciach organizowanych przez Instytut Książki. Magdalena Gawin zapewniła, że resort kultury i dziedzictwa narodowego stara się analizować zapory dla rozwoju czytelnictwa – również na poziomie samorządowym. „Samorządy robią dla rozwoju, propagowania czytelnictwa zdecydowanie za mało (…). Nie powinniśmy kupować tylko książek w koszach w supermarketach, ale powinny się utrzymać księgarnie. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest w miastach małych, poniżej 50 tys. mieszkańców, gdzie księgarni już w ogóle nie ma. Książki kupuje się w supermarketach. I teraz, na poziomie prawa lokalnego, samorządy mogłyby naprawdę zorganizować czy wprowadzić pewną formułę prawną, która pozwoliłaby utrzymać się księgarniom. Najzwyczajniej w świecie po prostu nie …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 661 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się