środa, 2 marca 2022
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 564 (4/2022)
14 lutego zmarł Nasz Kolega Bogdan Klukowski. Polonista, znawca rynku książki, krytyk literacki, publicysta, recenzent. Współpracował z Instytutem Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, gdzie zajmował się rynkiem książki i księgarstwem. Był również dyrektorem biura zarządu w Związku Literatów Polskich i dyrektorem biura zarządu w Stowarzyszeniu Księgarzy Polskich. Po 1989 roku był m.in. dyrektorem Departamentu Książki w Ministerstwie Kultury i Sztuki, a także redaktorem naczelnym dwutygodnika „Świat Książki”. Wykładowca na kursach zawodowych Stowarzyszenia Księgarzy Polskich i na Podyplomowym Studium Polityki Wydawniczej i Księgarskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Recenzent książek i współpracownik czasopism: „Nowe Książki”, „Bibliotekarz”, „Poradnik Bibliotekarza”, „Przegląd Księgarski i Wydawniczy”, „Notes Wydawniczy”, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, „Biblioteka Analiz” i „Wiadomości Księgarskie”. Opracował antologię „My deportowani” (1989). Autor książek: m.in. „Książka w świecie współczesnym” (2003), „Książnice Narodowe świata” (2005), „Księgarstwo i zawód księgarza w Polsce” (2008), „E-booki w kraju i na świecie” (2012). Opublikował z Markiem Toberą „W tym niezwykłym czasie. Początki transformacji polskiego rynku książki (1989-1995)” (2013). Odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Warszawy” i Złotą Odznaką Honorową Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, którego był członkiem honorowym. Towarzyski, ceniony za spokój, rzeczowość i rzetelne podejście do każdego problemu oraz za pogodne usposobienie. Będzie nam Go brakowało. Krzysztof Kaleta i zespół Biblioteki Analiz Co czeka księgarstwo? Fragment książki Bogdana Klukowskiego „Księgarstwo i zawód księgarza w Polsce”: Na początku XXI stulecia, gdy cała rzeczywistość społeczna poddana jest procesom postindustrialnym, gdy wymiana informacji ma charakter powszechny a obrót tą informacją (także książką) ma zakres globalny – w takim …
Wyświetlono 25% materiału - 249 słów. Całość materiału zawiera 997 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się