Poniedziałek, 13 marca 2006
Instytut Książki – działalność w latach 2004-2005
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru154
27 października, pierwszego dnia 9. Targów Książki w Krakowie, dyrektor Instytutu Książki Andrzej Nowakowski zaprezentował dane na temat działalności prowadzonej przez siebie instytucji uzupełnione o bilanse na dni 31 grudnia 2004 roku oraz 30 września 2005 roku, a także rachunki zysków i strat za okresy 1 stycznia-31 grudnia 2004 roku oraz 1 stycznia-30 września 2005 roku. Poniżej publikujemy część sprawozdania oraz oba rachunki zysków i strat. Tytuł pochodzi od redakcji. (RED.) I. Instytut Książki został powołany do życia decyzją Ministra Kultury 1 grudnia 2003 roku. Zakres działania IK, zawarty w jego statucie, obejmuje sferę promocji literatury polskiej poza granicami kraju oraz promocję książki i czytelnictwa w Polsce. IK funkcjonuje na podobnych zasadach organizacyjnych i finansowych jak pokrewne instytucje w Europie i na świecie. Popularyzując literaturę, instytucje te posługują się takimi samymi narzędziami, jakie wykorzystuje IK. Są to programy wspierające przekłady, programy promocyjne (spotkania autorskie, festiwale literackie), centra dla tłumaczy etc. Jednocześnie IK stał się wzorem dla podobnych inicjatyw w krajach byłego bloku wschodniego takich jak m.in. Ukraina czy Rosja. II. Działania promocyjne Instytutu Książki z założenia mają charakter ciągły i długofalowy. Obliczone są w mniejszym stopniu na spektakularne, jednorazowe efekty, bardziej zaś na budowę trwałej obecności polskiego dorobku edytorskiego zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych czytelników. Za granicą Instytut Książki jest instytucją znaną. Wynika to między innymi z faktu, że jego działalność dziedziczy tradycje krakowskiego Zespołu Literackiego, który przygotował literacką część polskiego wystąpienia w roli gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie. W Polsce po półtora roku działania IK staje się ważnym partnerem dla środowiska wydawniczego i literackiego, jest np. pierwszym i najważniejszym źródłem informacji o targach, przekładach polskich książek, tłumaczach i tłumaczeniach; przy udziale wydawców tworzona jest strona internetowa IK. Organizowane przez IK imprezy czytelnicze przyciągają coraz większą publiczność. III. Dokonania Instytutu Książki w latach 2004-2005 1. IK …
Wyświetlono 25% materiału - 300 słów. Całość materiału zawiera 1200 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się