Wtorek, 31 marca 2020
POTRZEBNE WSPARCIE NAS WSZYSTKICH
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 519 (6/2020)
Księgarze znaleźli się w krytycznej sytuacji. Z przeprowadzonej anonimowej ankiety w dniach 17-22 marca wynika, że nawet 40 proc. małych lokalnych firm ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek nie przetrwa czasu epidemii. „Naszą księgarnię pod różnymi szyldami prowadzimy w Sopocie już od blisko 20 lat, ale tak źle to jeszcze nigdy nie było” – mówią właściciele księgarni Książka dla Ciebie, która mieści się w Krzywym Domku. Szukając pomysłu na ratunek, księgarze kameralni, przy wsparciu OSDW Azymut, ogłosili akcję „Książka na telefon”, dzięki której każdy może realnie wesprzeć ich działalność. Lista aktualnie działających na terenie całej Polski księgarń, w których można zamawiać książki, znajduje się na stronie internetowej  Ksiazkanatelefon.pl. Wystarczy skontaktować się mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe i zapytać o poszukiwany tytuł lub poprosić o rekomendacje, także te niestandardowe jak np. zdjęcie regałów lub transmisja live z księgarni. „Generalnie sytuacja nasza, jako malutkiej księgarni, jest wyjątkowo trudna” – komentuje Ania Szymańska z gdyńskiej Księgarni rodzinnej Szymelka. „Klientów jest bardzo mało, ale jak wiadomo ludzie ograniczają wyjścia z domu do miasta. Dzięki akcji jest trochę zgłoszeń mailowych, telefonicznych, czy przez Messengera. Staram się na wszystkie takie potrzeby odpowiadać. Jeżeli nie mam jakiejś książki na stanie, to staram się ją ściągnąć. W miarę …
Wyświetlono 25% materiału - 202 słów. Całość materiału zawiera 808 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się