Wtorek, 11 grudnia 2012
Prognozy wzrostu produkcji
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru343
Mimo, że eksperci prognozują wzrost produkcji papieru o 16 proc. do 2020 roku, to wydaje się, że najbliższe lata należeć będą zdecydowanie do elektronicznych nośników informacji i nowoczesnych technologii druku. Taki pogląd wyznaje m.in. firma Xerox, jeden ze światowych liderów w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. E-papier, po raz pierwszy zaprezentowany ostatnio przez tę firmę, i różnego typu urządzenia elektroniczne, mogą z czasem zmniejszyć zapotrzebowanie na drewnopochodny surowiec. Jak będzie wyglądał papier przyszłości? Czy stanie się jedynie nośnikiem kodów QR, tak jak książka, która została zaprezentowana niedawno we Francji? Opublikowany w ostatnim czasie raport firmy konsultingowej RISI zatytułowany „World Pulp Monthly” wskazuje, że do 2020 roku światowa produkcja papieru zwiększy się o 16 proc. Z kolei według „European Declaration on Paper Recycling 2011-2015” produkcja papieru ma wzrosnąć o 75 proc. w ciągu najbliższych 25 lat. Rosnącemu zapotrzebowaniu na papier towarzyszy upowszechnianie się ekologicznych praktyk – recyklingowi poddało się w Europie w 2010 roku ponad 60 proc. tego materiału, a w 2015 roku ma to być już 70 proc. Ekolodzy mają jednak powód do zadowolenia – zużycie tradycyjnego papieru może się zmniejszyć w najbliższym czasie, również z powodu spadku czytelnictwa gazet papierowych. Większość wydawców prasy rozwija swoją działalność w internecie, zdobywając tam coraz większą liczbę czytelników. Według firmy RISI, w ciągu najbliższych pięciu lat z rynku Europy Zachodniej może zostać zdjęte ok. 2,5 mln ton z ogółu produkcji papieru gazetowego, a na całym świecie w analogicznym okresie zniknie ponad 5 mln ton tego papieru. Tradycyjną funkcję papieru przejmują, w coraz większym stopniu, wynalazki stworzone w ostatnich latach. Firma Fuji Xerox …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1043 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się