Wtorek, 16 stycznia 2024
BRONISŁAW KLEDZIK NAPISAŁ WSPOMNIENIA O ZAWODOWEJ RODZINIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 609 (1/2024)
Bronisław Kledzik, współzałożyciel wydawnictwa Media Rodzina, opublikował książkę wspomnieniową „Pasieka 24. Od cenzora do pastora”. Tytuł książki został zaczerpnięty z adresu poznańskiej oficyny na starych Winogradach. „Mam dwie rodziny. Pierwsza to moja prywatna rodzina, której jestem współzałożycielem, czyli moja żona, dwie córki, już mężatki, i wnuki. Druga to rodzina zawodowa, czyli Media Rodzina, której również jestem współzałożycielem” - pisze autor. W swojej publikacji wspomina o tym, że pracę w branży książkowej zaczynał w roku 1968 w Wydawnictwie Poznańskim, które było „pierwszym i najważniejszym etapem mojej wydawniczej drogi, w której uczyłem się zawodu”. W 1992 roku wspólnie z Amerykaninem Robertem Gamble powołali do życia Wydawnictwo Media Rodzina. Razem tworzyli wspaniały duet edytorski. Przypomnijmy, że w 2020 roku redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Bronisławowi Kledzikowi tytuł Człowieka Roku. Redaktor naczelny Piotr Dobrołęcki podkreślił wówczas w uzasadnieniu, że jedną z wielu wspaniałych cech laureata jest „umiejętność stworzenia zespołu współpracowników, a do tego najtrudniejsza cecha – umiejętność przekazania obowiązków i odpowiedzialności we właściwym czasie swoim wychowankom”. Autor książki w końcowym rozdziale książki wspomina o przekazaniu sterów firmy następczyniom – Justynie Kardasz i Joannie Nowakowskiej oraz o rzeźbie Roberta Gamble`a, która stanęła dwa lata po jego śmierci przed siedzibą wydawnictwa przy ul. Pasieka 24. – Wiele osób mnie pytało, dlaczego nie postawiliśmy tego monumentu na Starym Rynku czy placu Wolności. Uważaliśmy, że byłoby to zbyt banalne i zniknąłby on w krajobrazie. Chcieliśmy także, aby on tu był z nami, abyśmy mogli się z nim codziennie witać i żegnać – mówił podczas uroczystego odsłonięcia rzeźby Bronisław Kledzik. Prezentujemy fragment książki: NOS I TABAKIERA Zmiany personalne, jakie w 2011 roku zaszły w Media Rodzinie, nastąpiły w najbardziej oczekiwanym momencie, ponieważ w branży naszej dawały o sobie znać coraz bardziej dotkliwe perturbacje handlowe, spowodowane głównie zatorami płatniczymi. Nieregulowanie należności w umownym terminie stało się w pewnym momencie wręcz plagą, czymś zupełnie naturalnym. Hurtownie, niezależne księgarnie i sieci księgarskie, tocząc między sobą wojny rabatowe, zaczęły przy okazji sondować wytrzymałość finansową wydawców. Może da się jeszcze o pół roku odwlec wymagalną płatność? A może dadzą nam dodatkowy rabat? A może, gdy sprawa trafi do sądu, pójdą na ugodę? A jak nie pójdą na ugodę, to my przestaniemy z nimi handlować i zobaczymy, czy to nos jest dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa? Aby na nie odpowiedzieć, należy najpierw ustalić: who is who? Dla mnie nie ulegało i nie ulega najmniejszej wątpliwości, …
Wyświetlono 25% materiału - 391 słów. Całość materiału zawiera 1564 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się