Poniedziałek, 4 marca 2013
Sąd przyznał rację Izbie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru349
W czwartek 21 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo administratora portalu Chomikuj.pl – firmy FS File Solutions Limited przeciwko Polskiej Izbie Książki o naruszenie dóbr osobistych i zobowiązanie do opublikowania przeprosin. Pozew kwestionował fragment komunikatu zamieszczonego w 2010 roku na stronie internetowej Polskiej Izby Książki, który informował, że sekcja publikacji elektronicznych PIK wystąpi do rady Izby, z wnioskiem o wystosowanie pozwu zbiorowego przeciw portalowi Chomikuj.pl, który stosuje praktyki pirackie i nielegalnie publikuje utwory objęte ochroną prawa autorskiego. Właśnie sfomułowanie o stosowaniu pirackich praktyk najbardziej doskwierało decydentom internetowego serwisu. Przypomnijmy, że latem 2012 roku reprezentujący zarząd firmy prowadzącej serwis Chomikuj.pl Piotr Hałasiewicz stwierdził, że serwis musiał wreszcie zareagować na powtarzające się w ostatnich latach groźby ze strony organizacji branży książkowej. – Złożyliśmy pozew, bo nie boimy się tego tematu i chcemy żeby niezawisły sąd orzekł, czy jesteśmy serwisem legalnym czy nie. Chomikuj.pl to legalnie działający, rzetelny i pożyteczny serwis internetowy – stwierdził Piotr Hałasiewicz podczas zorganizowanej w lipcu ubiegłego roku konferencji prasowej. Po ponad półrocznym oczekiwaniu zainteresowanych stron warszawski sąd odniósł się do …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 695 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się