Piątek, 8 stycznia 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru424
Niegdysiejszy "premier techniczny", a dziś minister kultury (i wicepremier), prof. Piotr Gliński wreszcie mógł się wykazać. Po dość niefortunnym występie na antenie TVP Info, w trakcie którego pod adresem rozmawiającej z nim dziennikarki wytaczał nie do końca zawoalowane groźby i ostrzeżenia (niepotrzebne skreślić), prawdopodobnie sam Pan Bóg zesłał mu możliwość wizerunkowego kontrataku, a tym samym rehabilitacji. Ku zaskoczeniu wielu środowisk nowy minister zaczął bowiem swoje urzędowanie od śmiałej, a dla środowiska książki ważnej decyzji o wstawiennictwie przed prezydent Łodzi o wstrzymanie eksmisji Muzeum Książki Artystycznej prowadzonego w tym mieście od trzydziestu lat przez rodzinę Tryznów (małżeństwo Jadwigi i Pawła oraz ich syna - także Pawła) z nieruchomości, w której ta imponująca swoim dorobkiem instytucja ma miejsce. Wśród czytelników Biblioteki Analiz z pewnością są i tacy, którzy pamiętają nasze wystąpienie na Targach Książki we Frankfurcie w 2000 roku, w roli Gościa Honorowego rzecz jasna. Spośród licznych atrakcji polskiego pawilonu znalazła się przygotowana przez Tryznów instalacja (a może performance - zawsze mam problem z odróżnieniem jednego od drugiego, …
Wyświetlono 25% materiału - 166 słów. Całość materiału zawiera 667 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się