Sobota, 10 kwietnia 2021
STOWARZYSZENIE COPYRIGHT POLSKA KONTYNUUJE WYPŁATY ZA WYPOŻYCZENIA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 544 (7/2021)
Stowarzyszenie Autorów i  Wydawców Copyright Polska poinformowało 17 marca, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu po przeprowadzeniu stosownego konkursu wyznaczył ponownie tę organizację – na kolejne pięć lat – do dokonywania podziału i wypłaty wynagrodzeń z tytułu Public Lending Right, czyli „do dokonywania w latach 2021-2025 podziału i wypłaty wynagrodzenia za użyczanie przez biblioteki publiczne egzemplarzy utworów wyrażonych słowem”. Do konkursu przystąpiły – podobnie jak w poprzedniej edycji – dwie organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi: Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska oraz Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych Kopipol. Powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego komisja konkursowa, po dokonaniu oceny obydwu ofert, najwyższą liczbę punktów przyznała ofercie Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w Biuletynie Informacji Publicznej w  dniu 1 lutego 2021 roku. Odwołanie od tej decyzji złożyło Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych Kopipol, ale zostało rozpatrzone negatywnie. …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 615 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się