Poniedziałek, 12 listopada 2012
E-booki przyjazne dzieciom
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru341
Przy okazji ubiegłorocznej edycji Targów Książki w Krakowie firma Woblink zaprezentowała prototyp konceptu o nazwie Woblink Child, stanowiącego system do publikacji e-książek dla dzieci. System dedykowany przede wszystkim tabletom koncernu Apple, składał się z kilku komponentów, takich jak kreator publikacji, czy aplikacja wyposażona w kilka funkcji znacznie zwiększających przyjazność i dostępność książki dla dziecięcego eczytelnika i umożliwiających m.in. pełną personalizację książki. Jednak przez ostatni rok system ewoluował i był uzupełniany. Zmieniła się jego nazwa, system, który miał swoją komercyjną premierę 7 listopada obecnie nazywa się Read Kid. Oprogramowanie zachowało wszystkie funkcjonalności „prototypu” – wiele z nich rozbudowano, kolejne debiutowały dopiero przed kilkoma dniami wraz z całym przedsięwzięciem. Read Kid oferuje możliwość zastosowania w przygotowywanych w kreatorze e-publikacji bardzo zaawansowanej fizyki, dzięki czemu każdą książkę można wzbogacić o ciekawe animacje. Narzędzie pozwala m.in. uzyskać efekt ruch obiektu (uwzględnia zjawiska takie jak tarcie czy sprężystość), także efekty pojawiania się obiektów w odstępach czasowych. Dzięki możliwości pracy poza obszarem roboczym, wydawca jest w stanie sprawić, aby na przykład postaci „wjeżdżały” na wybraną stronę książeczki spoza jej obszaru. Ponadto aplikacja odtwarza m.in. pliki wideo, które wydawca zdecyduje się umieścić w proponowanym przez siebie tytule. Kreator daje także …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 774 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się