środa, 25 lipca 2012
Koniec etapu przedwstępnego
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru332
W pierwszych dniach lipca zakończyły się warsztaty dotyczące kilku obszarów prawa, które mają być wkrótce dostosowywane do wymagań doby internetu i społeczeństwa informacyjnego. Owoce tych spotkań – raporty otwarcia – można komentować do końca lipca. Kiedy rozpoczynała się debata na temat umowy ACTA i nie ucichały protesty przeciw ratyfikacji tego porozumienia, 5 marca odbył się Kongres Wolności w Internecie. Następnie powołane zostały pod auspicjami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji warsztaty tematyczne, których zadaniem było opracowanie materiałów dotyczących reformy prawa związanej ze sferą szeroko rozumianego Internetu i cyfryzacji, a także społeczeństwa informacyjnego. Od przełomu kwietnia i maja do końca czerwca równolegle toczyły się: 1) warsztat dotyczący reformy praw własności intelektualnej (w tym prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej); 2) warsztat o integracji cyfrowej ewykluczonych (czyli m.in. małych przedsiębiorców, osób w wieku powyżej 55 lat, bezrobotnych i niepełnosprawnych); 3) warsztat o budowie modeli biznesowych (poświęcony m.in. nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, ustaw o świadczeniu usług drogą elektroniczną i o radiofonii i telewizji); 4) warsztat dotyczący ochrony danych osobowych i prywatności w sieci; 5) warsztat o metodach komunikacji i prowadzenia konsultacji. Być może najważniejszy dla wydawców książki był warsztat prawnoautorski, w którym brały udział strony reprezentujące grupy interesów nierzadko mające zupełnie odmienne wyobrażenie na temat modelu praw autorskich, m.in. przedstawiciele Centrum Cyfrowego Projekt: Polska, Fundacji Nowoczesna Polska, izb handlowych, jak Polska Izba Książki czy Izba Wydawców Prasy, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (ZAiKS, ZPAV, SFP, ZAPA, ZASP), stowarzyszeń twórców, bibliotekarzy, a także przedstawiciele dwóch resortów (MKiDN, MAiC), Rzecznika Praw Obywatelskich oraz przedsiębiorców (m.in. Google Polska, Allegro). W ramach …
Wyświetlono 25% materiału - 252 słów. Całość materiału zawiera 1009 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się