Poniedziałek, 13 marca 2006
57. Frankfurckie Targi Książki zakończone
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru153
Tegoroczne 57. Frankfurckie Targi Książki odwiedziło o ok. 8 proc. gości więcej niż w roku ubiegłym (270 tys. osób). Nagrodę Pokojową Księgarzy Niemieckich odebrał turecki pisarz Orhan Pamuk (dostał czek na 25 tys. euro). Gościem honorowym była Korea Południowa. Za rok „zastąpią ją” Indie, które w tej roli występowały już w 1986 roku. Ekspozycja gościa ma zająć 2500 mkw., do Frankfurtu przyjedzie 50 hinduskich autorów. Stoisko polskie, o powierzchni 250 mkw., zdominowane zostało przez wystawy nawiązujące do 25. rocznicy powstania Solidarności. Odwiedzający targi mogli obejrzeć m.in.: ekspozycję „Fenomen Solidarności”, przygotowaną przez Ośrodek Karta lub inną, prezentującą publikacje na temat przemian w naszym kraju po 1989 roku i wystawę wydawnictw drugiego obiegu z okresu stanu wojennego. Ta ostatnia objęła ok. 160 pozycji: książek, druków ulotnych i plakatów. Instytut Książki prezentował także książki nominowane do nagród Nike i Nagrody Kościelskich oraz nowe tytuły, wydane …
Wyświetlono 25% materiału - 142 słów. Całość materiału zawiera 571 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki