Piątek, 21 czerwca 2019
SUKCES CZWARTEJ EDYCJI FESTIWALU KSIĄŻKI W OPOLU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 499 (10/2019)
„Wespół z Katarzyną Bondą dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę!” – tak Remigiusz Mróz podsumował Festiwal Książki w Opolu, który odbywał się od 7 do 9 czerwca na Placu Wolności. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL oraz drukarnia Opolgraf. To prawda, festiwal miał swoją niepowtarzalną atmosferę, a frekwencja była rekordowa – organizatorzy szacują, że we wszystkich festiwalowych wydarzeniach udział wzięło 20 tys. osób. Na sukces imprezy zapewne złożyło się wiele elementów, w tym przepiękna pogoda, która jest taka już od pierwszej edycji, znakomity zestaw gości, ciekawy program towarzyszący, nie tylko literacki, ale też muzyczny, i perfekcyjna organizacja. Podczas trzydniowego wydarzenia odbyło się ponad czterdzieści spotkań autorskich, liczne warsztaty, a  każdy dzień kończył się koncertem. Grali Tymon Tymański, Kwiat Jabłoni i Barbara Wrońska. Eksperymentem tegorocznej edycji był slam poetycki, w którym wzięło udział ponad 70 osób. Na scenie plenerowej gościli m.in.: Tomasz Organek, Jakub Małecki, Jakub Żulczyk, Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz, ks. Adam Boniecki, Karol Bielecki, Blanka Lipińska, Wojciech Kuczok oraz Eustachy Rylski, Marek Krajewski, Magdalena Tulli, Marcin Meller, Marcin Wilk, Magdalena Grzebałkowska Bartek Dobroch i Nadia Szagdaj, Marta Guzowska, Beata Pawlikowska i Agnieszka Maciąg. „Cieszy mnie zawsze jak literatura jest promowana! A Opole to stolica nie tylko polskiej piosenki, ale również kryminału!” – tak zachwalała festiwal Katarzyna Puzyńska. – Mamy nadzieję, że będzie wspaniała zabawa, a przy tym uważamy, że wysoki poziom czytelnictwa i czytanie książek stanowi fundament społeczeństwa obywatelskiego. Może to trochę górnolotnie zabrzmiało, ale uważamy, że im jesteśmy mądrzejsi, tym stanowimy lepsze społeczeństwo i taki jest nasz cel, jaki chcemy realizować – mówił w trakcie uroczystości otwarcia Mirosław Szewczyk, prezes drukarni Opolgraf, która wraz z Fundacją Fabryka Inspiracji PL jest or ganizatorem Festiwalu Książki w Opolu. – Chciałbym na ręce prezesa Miesława Szewczyka złożyć głębokie podziękowania za organizację po raz czwarty w Opolu Festiwalu Książki. W moim odczuciu jest to impreza, która na pewno działa na wyobraźnię i  budzi wiele wspaniałych emocji, w zależności od tego, po jaką książkę sięgamy – czy to jest przygoda, czy to jest romans czy to sensacja lub kryminał. Cieszy, że z roku na rok ta impreza jest coraz większa, bo uczestniczy w niej w tym roku 80 wydawnictw i kilkudziesięciu pisarzy, artystów i poetów – powiedział Przemysław Zych, zastępca prezydenta Opola. – Całym sercem podzielam tę radość, ale …
Wyświetlono 25% materiału - 392 słów. Całość materiału zawiera 1569 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się