środa, 3 września 2014
Usuwanie nielegalnej treści z internetu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru389
Wirtualny gryzoń dał się wielu wydawcom we znaki. Ściganie „piratów”, którzy wrzucają nielegalnie pliki z książkami przypomina walkę z wiatrakami. Linki wyrastają jak grzyby po deszczu, efekty daje jedynie systematyczność, ale jest to bardzo czasochłonne. Na sposób wziął się Tomasz Witkowski, który opracował metodę na usuwanie z Chomikuj.pl nielegalnych plików. System nazwał Antychomik.pl. Jak czytamy na stronie internetowej, „system został stworzony przez wydawców dla wydawców na bazie trzech filarów: znamy potrzeby oraz specyfikę rynku wydawniczego, sami od lat wydajemy książki i mamy wielu przyjaciół wydawców, orientujemy się w mechanizmach i zasadach piractwa internetowego oraz posługujemy się narzędziami informatycznymi, które są niezbędne w skutecznym działaniu”. Antychomik.pl wyszukuje zdefiniowane przez wydawcę tytuły i dokonuje elektronicznych zgłoszeń naruszenia prawa, co skutkuje usunięciem ich z serwisu Chomikuj.pl. Systemem zarządza firma AdaptSoft z Katowic, której prezesem jest Tomasz Witkowski. Z wykształcenia jest projektantem systemów informacyjno-informatycznych. Pracował jako analityk biznesowy i konsultant. Kariera w branży informatycznej w końcu go znudziła i od 2005 roku działa w branży księgarskiej. Zajął się audiobookami, starając propagować ten rodzaj odbioru literatury i wiedzy. Założył wydawnictwo Aleksandria, stworzył księgarnię audiobook.pl. Nadal działa w branży, równolegle rozwija nowy biznes. – Z firmą AdaptSoft, odpowiedzialną za stworzenie systemu Antychomik, rozpoczęliśmy współpracę ponad …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 799 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się