Poniedziałek, 20 stycznia 2020
SUKCES 28. WROCŁAWSKICH TARGÓW DOBRYCH KSIĄŻEK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 514 (1/2020)
Wrocławskie Targi Dobrych Książek upłynęły w dużej mierze pod znakiem Olgi Tokarczuk, honorowej obywatelki Wrocławia, chociaż sama noblistka nie pojawiła się na tym wydarzeniu osobiście. Za to w ciągu czterech dni Halę Stulecia odwiedziło ok. 60 tys. osób. 28. edycja Targów trwała od czwartku 5 grudnia do niedzieli 8 grudnia. Blisko 180 wydawców prezentowało książki na 130 stoiskach. Patronat nad Targami objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP. Jako gość honorowy wystąpiła Komisja Europejska, z którą związany był program spotkań, głównie dla najmłodszych. Momentem kulminacyjnym targów była czwartkowa wieczorna gala i ogłoszenie laureatów Nagrody w konkursie o Pióro Fredry. Nagrodą jest statuetka autorstwa wrocławskiej artystki Agnieszki Leśniak-Banasiak, a statuetkę Dobre Strony zaprojektowała Agata Ilona Brożek. Od tego roku obie nagrody mają też wymiar finansowy – po 20 tys. zł każda, a całą kwotę wydawca musi w całości przeznaczyć na wydanie kolejnej książki. Sponsorem obu nagród jest Fundacja KGHM. Ponadto wszyscy nominowani otrzymali okolicznościowe pióra wieczne z pamiątkowym grawerem ufundowane przez firmę Nova – Polskie Pióra. – Chciałam bardzo serdecznie podziękować państwu – zwróciła się do wystawców Anna Morawiecka, dyrektor Targów, podczas tej uroczystości. – Cieszę się, że jest tylu wydawców. Dzięki temu jest to wielkie państwa święto i święto Wrocławia! – dodała. W uroczystości wziął udział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który wyraził ogromne zadowolenie, że Wrocław, jako drugie polskie miasto po Krakowie, otrzymało tytuł Miasta Literatury UNESCO, a teraz świętuje Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk, która we Wrocławiu utworzyła Fundację. – Ten rok był …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 972 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się