Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
WYJĄTKOWY PLAKAT OD POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 615 (7/2024)
Historycznie ten dzień wiąże się z dwoma wielkimi nazwiskami literatury światowej – 23 kwietnia to data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Od 1926 roku w Katalonii obchodzono dzień książki, a w 1995 roku organizacja UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Z inicjatywy Polskiej Izby Książki, która w 2008 roku zaprosiła Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Izbę Księgarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich do współpracy przy organizacji obchodów, zaczęto traktować ten dzień jako święto rynku wydawniczego, autorów i czytelników. O czym to święto jest dzisiaj? Po pierwsze o obiegu wydawniczym, który łączy osoby piszące, tłumaczące, studia graficzne, wydawnictwa, firmy dystrybucyjne i księgarskie, wreszcie szeroki krąg odbiorców zajmujących się czytaniem, ale też recenzowaniem, krytyką literacką, również edukacją, nauką czy udostępnianiem książek w bibliotekach. Wielokrotnie role te przenikają się i łączą, a bieżąca gorąca dyskusja na temat wzajemnych relacji i zależności pokazuje, jak mocno uczestnicy tego obiegu są zaangażowani w jego przebieg. Po drugie jest o wspólnocie lektur, które jednocześnie pozwalają zachować pamięć o dokonaniach poprzednich pokoleń i są zapisem tradycji (nie tylko literackich), ale są też źródłem …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 757 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się