środa, 14 maja 2014
Donos nowosądeckiej fundacji
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru381
W kwietniu Mateusz Górowski, prezes Fundacji Polska bez Korupcji, rozesłał do osób ze środowiska książki jednobrzmiące pisma informujące o rozpoczętej w latach 2012 i 2013 akcji „Czysta Szkoła”, która – jak stwierdzono w liście – „ma na celu wyrugowanie z Polskiej Szkoły procederu polegającego na oferowaniu prezentów w zamian za wybór podręcznika”. Na stronie internetowej Fundacji czytamy, że jej celem „jest działanie na rzecz nauki, oświaty i wychowania, poprawy funkcjonowania administracji publicznej oraz przeciwdziałanie zjawisku korupcji w Polsce”. Z informacji zawartych na tej stronie odnosi się nieodparte wrażenie, że Fundacja skupia się wyłącznie na akcji „Czysta Szkoła” i walczy z wydawcami edukacyjnymi, których działania są w ocenie Fundacji sprzeczne z zasadami zawartymi w Kodeksie Dobrych Praktyk Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK z 5 marca 2012 roku. Na stronie zamieszczono też apel następującej treści: „W związku z prowadzoną przez nas akcją ‘Czysta Szkoła’ otrzymaliśmy wiele życzliwych maili oraz telefonów – również od osób, które bezpośrednio uczestniczyły w przekazywaniu szkołom sprzętu elektronicznego w związku z wyborem podręczników szkolnych. Są wśród nich przedstawiciele handlowi wydawców edukacyjnych i hurtowni zajmujących się dystrybucją podręczników. Serdecznie dziękujemy za przekazywane nam informację. Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają informacje na ten temat, aby kontaktowali się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej Fundacji lub telefonicznie. Cenna będzie dla nas każda informacja”. We wspomnianym piśmie prezes Mateusz Górowski stwierdza, że „Fundacja wykryła setki wypadków przekazywania laptopów, ale też rzutników, tablic medialnych i innego drogiego sprzętu elektronicznego w zamian za wybór podręcznika danego wydawcy. Sprzęt był przekazywany szkołom, ale i konkretnym osobom na podstawie umów o współpracę, umów przekazania, darowizny, jak i zwykłych faktur VAT”. Dalej prezes Fundacji informuje, że akcją „Czysta Szkoła” zainteresowały się „niemal wszystkie …
Wyświetlono 25% materiału - 275 słów. Całość materiału zawiera 1101 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się