środa, 12 listopada 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru393
Masakra! Tegoroczna edycja Targów Książki w Krakowie przerosła – jak się zdaje – najśmielsze oczekiwania organizatorów. Po raz pierwszy ta flagowa kulturalna impreza miasta odbywa się w nowym centrum targowym EXPO. Jest sobota tuż po południu. Wszystkie ulice dookoła targowych hal całkowicie zablokowane. Co tam – dookoła! Pół Krakowa jest zablokowane, niczym – tradycyjnie – w okresie Wszystkich Świętych. Policjanci drogówki bezradnie wywijają paluszkami odzianymi w białe rękawiczki i gwiżdżą gwizdkami, które są na ich służbowym wyposażeniu. Udają, że kierują ruchem. Na targowym parkingu dantejskie sceny. Nie da się wyjechać; wjechać tym bardziej. Okazuje się, że za chwilę nawiedzi Targi pani prezydentowa w towarzystwie Michała Rusinka, albo odwrotnie… Szał. Jedni chcą wyjechać, bo to pora obiadowa i po spędzeniu paru godzin w nowoczesnej targowej infrastrukturze mają już dość przeżyć, a inni wręcz odwrotnie… Kolejka do kas to kilkusetmetrowy sznur karnie czekających ludzi. Tysiące dzieciaków z rodzicami. – Mamo! długo jeszcze?!!! Siku mi się chce! – Już niedługo – odpowiada lekko przerażona mama, a ja wiem, że mama ma problem. Dziecko niekoniecznie; wykonuje czynność i po sprawie. Nadjeżdża błękitna dyskoteka, czyli kolumna czarnych limuzyn z pierwszą damą RP i Michałem Rusinkiem. Swoją drogą: jak oni się przebili przez zwarty mur ludzi i samochodów? A ja siedzę zamknięty w taksówce i nerwowo patrzę na licznik… Jeszcze nie …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 860 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się