środa, 23 października 2019
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 508 (19/2019)
W  czwartek 10 października o  godz. 13 świat się dowiedział, że literackiego Nobla dostaje Olga Tokarczuk. Ponieważ w Bibliotece Analiz pokazujemy top 10 z dwóch tygodni (tym razem z okresu 29 września – 12 października), a sprzedaż książek noblistki w top 10 F pochodzi tak naprawdę tylko z trzech dni (10-12 października), to można powiedzieć, że Olga Tokarczuk miała małe szanse na przebicie mocnych nowości Mroza czy Kinga. Dlatego wyjątkowo zaczniemy od tygodniowego zestawienia top 10 fiction. Nie robimy tego w Bibliotece Analiz ze względu na cykl wydawniczy. Ale proszę, oto tydzień 41. (6-12 października), kategoria fiction: W powyższej tabeli usunąłem formę oprawy i dołożyłem dwie nowe kolumny: „poz-1” oznacza pozycję ogółem, bez rozbicia na kategorie, w poprzednim tygodniu 40. (29 września – 5 października), „poz” oznacza pozycję ogółem w tygodniu 41. (6-12 października), „poz F” oznacza pozycję w ramach kategorii fiction w tygodniu 41. Reszta informacji jak zwykle. No i od razu widać, że w trzy dni (od czwartku od soboty) książki noblistki rozparły się w top 10, czego zresztą można było się spodziewać i składamy niniejszym serdeczne gratulacje. Widać także ogromny skok, w szczególności „Opowiadań bizarnych” z pozycji 5697. na 12. w  ujęciu „ogółem”. Co ważne, kto to wie, może wynik byłby lepszy, gdyby nie braki w zatowarowaniu w detalu? Tak poza wszystkim ujawniła się tu przewaga raportowania tygodniowego nad dwutygodniowym… Wydawnictwo Literackie musi gonić popyt, czyli po prostu drukować na biegu. Ale czy zdążą w siedem dni? A zatem kolejny tygodniowy raport będzie pokazywał obraz z dołka w podaży, a kolejny dwutygodniowy raport z Biblioteki Analiz pokaże obraz z dwóch tygodni, dołka i skoku po ponownym zatowarowaniu detalu. Obstawiam taką historię: Wydawnictwo Literackie nie miało przygotowanych dodruków, bo jednak nie spodziewało się tego Nobla (chociaż rano …
Wyświetlono 25% materiału - 289 słów. Całość materiału zawiera 1158 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się