Czwartek, 17 lutego 2022
TRZY ŚWIATY: FICTION, NON-FICTION I DLA DZIECI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 563 (3/2022)
Warto zacząć od tego, że rynek na początku 2022 roku zachowuje się absolutnie standardowo, biorąc dane BookScana za papierek lakmusowy. Sprzedaż w ujęciu tygodniowym jest stabilna i taka jeszcze pozostanie przez kilka ładnych tygodni. Średnio w panelu notujemy sprzedaż około 500 tys. egz. książek o wartości brutto zbliżającej się do 15 mln zł. Ponieważ dużo rozmawiamy o inflacji, zatem od tej pory na bieżąco będziemy podawać komunikaty o stanach średnich. W pierwszym tygodniu roku 2022 średnia cena detaliczna (ASP) w panelu BookScan wyniosła 30,13 zł, w drugim tygodniu: 28,81 zł, w trzecim: 28,51 zł i w czwartym: 27,28 zł. A zatem jak na razie średnia cena książek w panelu spada o kilka punktów procentowych w ujęciu tydzień do tygodnia. I niech to będzie przyczynek do rozważań na temat sposobów liczenia wskaźnika inflacji na rynku książki. Słowem komentarza: wystarczy, że na rynku zaczęły …
Wyświetlono 25% materiału - 142 słów. Całość materiału zawiera 568 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się