Wtorek, 8 maja 2007
Minister Ujazdowski walczy o „zerowy” VAT
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru194
W symbolicznym terminie, 23 kwietnia, czyli podczas obchodów Światowego Dnia Książki, Kazimierz M. Ujazdowski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, przyjął przedstawicieli jedenastu organizacji pozarządowych działających w środowisku książki i prasy, jak również redaktorów naczelnych wszystkich czasopism branżowych. W czasie spotkania poruszono dwa zasadnicze tematy: starania o przedłużenie dotychczasowej regulacji w sprawie podatku VAT na książki i problem tzw. szczególnego momentu powstawania obowiązku podatkowego. Przypomnijmy, że zgodnie z postanowieniami traktatu akcesyjnego do Unii Europejskiej mamy prawo stosować zerową stawkę podatku VAT na książki do końca tego roku, a od 1 stycznia ma obowiązywać stawka 7 proc. Argumentem za utrzymaniem dotychczasowej stawki jest obawa wyrażona przez wszystkie organizacje …
Wyświetlono 25% materiału - 106 słów. Całość materiału zawiera 427 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się