Piątek, 21 czerwca 2019
NAGRODA TRANSATLANTYK DLA HENDRIKA LINDEPUU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 499 (10/2019)
W  szacownych wnętrzach Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego 14 czerwca wręczono Nagrodę Transatlantyk, najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla wybitnego ambasadora literatury polskiej za granicą. W tym roku, w piętnastej edycji Nagrody, laureatem został Hendrik Lindepuu, wybitny tłumacz literatury polskiej na język estoński i wydawca. Nagrodę przyznała kapituła pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Książki Dariusza Jaworskiego. – Nagrodę Transatlantyk przyznaje się obcokrajowcom, ale są to obcokrajowcy z urodzenia, nie zaś z ducha – stwierdził Dariusz Jaworski, który następnie odczytał list gratulacyjny od wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Hendrik Lindepuu dziękował: – Ta nagroda to wielki zaszczyt i dla mnie, i dla małej Estonii. To jeden z najważniejszych dni w moim życiu. Przepraszam za moją polszczyznę. Język estoński bardzo się różni od języka polskiego. Nie znam prawie żadnego Estończyka, który mówiłby w jakimś słowiańskim języku. Myślę, że tłumacz polskiej literatury nie musi dobrze mówić po polsku, tłumacz musi dobrze tłumaczyć. – Hendrik to ambasador sprawy polskiej w Estonii. …
Wyświetlono 25% materiału - 157 słów. Całość materiału zawiera 631 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się