Czwartek, 15 października 2020
PANDEMIA NAPĘDZA E-HANDEL
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 532 (19/2020)
Warto sięgnąć do historii. Początki polskiego rynku e-commerce datuje się na 1996 rok. Wtedy powstał pierwszy polski sklep internetowy firmy Terent, lecz nie przetrwał do naszych czasów. W 1999 roku działalność rozpoczęła pierwsza polska e-księgarnia Merlin.pl, która była mocno wzorowana na amerykańskim Amazonie. Firma po licznych perturbacjach wychodzi na prostą. W tym samym roku powstała także platforma transakcyjna online Allegro.pl, która umożliwiała wystawianie na sprzedaż przedmiotów posiadanych przez użytkowników. Dziś podbija Giełdę Papierów Wartościowych. Trzynaście lat później, w 2012 roku liczba internetowych księgarni sięgnęła już 550. I z każdym rokiem liczba placówek przyrasta. Ale to czas pandemii nadał rynkowi e-commerce nienotowanej dotychczas dynamiki. Obecnie – wg danych Bisnode – w Polsce działa około 40 tys. sklepów internetowych. Nie podano, ile spośród nich prowadzi sprzedaż książek. Tylko w pierwszym półroczu powstało blisko 5,5 tys. nowych e-sklepów. Jednocześnie wykreślono nie więcej niż 2 tys. …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 543 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się