Czwartek, 15 października 2020
O ROLI LOKALNYCH KSIĘGARŃ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 532 (19/2020)
– Po stronie księgarni leży konieczność zachęcenia czytelnika do kupna książki w tej trochę droższej cenie, ale my dzięki temu gwarantujemy mu standard usługi, którego nie będzie miał nigdzie indziej. Kupując przez internet, to jest trochę tak jakbyśmy wystawili automat z książkami na ulicy i zostawili całą pracę robotowi. Kontakt z księgarzem, który wie, co robi, który czyta książki i umie o nich rozmawiać to jest coś, czego żaden portal nie załatwi. I uważam, że to właśnie jest ta wartość dodana, dla której czasami lepiej zapłacić więcej – mówił Gabriel Augustyn z kawiarnio-księgarni Między Wierszami ze Szczecina podczas panelu „Posłuchaj księgarki, posłuchaj księgarza”, który odbył się 8 października i był transmitowany na portalu Wszczecinie.pl. W rozmowie wzięły udział również Małgorzata Narożna, właścicielka kluboksięgarni FiKa i Monika Szymanik, właścicielka kawiarnio-księgarni Pocztowa 19 Kamienica w Lesie. Dyskusję poprowadził Krzysztof Lichtblau. Gościem spotkania była także Jadwiga Kimber, zastępca Dyrektora Kultury Urzędu Miasta w Szczecinie. Miasto Szczecin jest mecenasem projektu „Szczecińskie księgarnie kameralne”. Szczeciński Urząd Miasta w ramach programu „Kultura zaprasza” udzielił finansowego wsparcia lokalnym księgarzom na działania i animacje w przestrzeniach ich księgarń. – Księgarnie są miastotwórcze, kulturotwórcze. To miejsca kultury. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie mają księgarnie, szczególnie te autorskie, w których księgarz jest pośrednikiem między pisarzem a czytelnikiem. Staramy się w miarę naszych możliwości interweniować tam, gdzie jest ograniczony dostęp do …
Wyświetlono 25% materiału - 221 słów. Całość materiału zawiera 887 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się