Czwartek, 2 czerwca 2022
AKTYWNE DZIAŁANIA I OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 570 (10/2022)
Doroczne Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Książki odbyło się 25 maja w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Biura Izby. Wzięło w nim udział 43 członków Izby lub przekazało pełnomocnictwa. Było to pierwsze spotkanie w trybie stacjonarnym tego grona po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Spotkanie rozpoczęła Sonia Draga, prezeska PIK, i zaproponowała na przewodniczącego zebrania Grzegorza Majerowicza, wiceprezesa Izby, który jak zwykle sprawnie je prowadził. Na początek zaproponował moment zadumy dla uczczenia zmarłych w ostatnim czasie znaczących postaci z naszego środowiska: Roberta Gamble’a, Pawła Szweda i Wiktora Ostrowskiego. Następnie Sonia Draga omówiła Sprawozdanie Rady PIK za rok 2021, które zostało wcześniej przesłane członkom Izby. Wśród najważniejszych spraw wymieniła prowadzone od lat działania dla wprowadzenia ustawy o ochronie rynku książki, co obejmuje nie tylko postulat jednolitej ceny książki, ale też ulgi podatkowej w przypadku zakupów książek. W ostatnim okresie przedstawiciele Izby prowadzą też rozmowy z administracją rządową w sprawie przywrócenia zerowej stawki VAT na książki. Sonia Draga podkreśliła znaczenie promocji czytelnictwa oraz badań inicjowanych przez Izbę, jak też współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania. …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 731 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się