Wtorek, 28 czerwca 2011
Walne Zgromadzenie „Polskiej Książki”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru303
W Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Autorów i Wydawców „Polska Książka” w dniu 17 czerwca w Warszawie uczestniczyło 29 członków czyli – jak podano – 63 proc. wszystkich członków Stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem zatwierdzono sprawozdanie finansowe za rok 2010 oraz sprawozdanie z działalności zarządu za rok ubiegły. Udzielono też absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej, a także przyjęto zmiany w regulaminie repartycji oraz ustalono nowe (niższe dla osób fizycznych!) wysokości składek członkowskich. Obradom przewodniczył Wiesław Podkański z grupy wydawców prasy, a wydawców książek reprezentowali: prezes Andrzej Nowakowski (Universitas), Barbara Jóźwiak (Wydawnictwo Naukowe PWN), Aniela Topulos (PTWK), Jerzy Kozłowski (WKŁ), Zbigniew Czerwiński (Bellona) i Piotr Dobrołęcki (PIK). Obecny zarząd „Polskiej Książki” został wybrany na zeszłorocznym walnym Zgromadzeniu. W jego skład wchodzą reprezentanci wydawców książek, wydawców prasy oraz autorów. Książkę reprezentują: Andrzej Nowakowski (prezes zarządu) oraz Barbara Jóźwiak (WN PWN) i Rafał Skąpski (PIW i PTWK). Jednym z dwóch wiceprezesów zarządu jest Grzegorz Gauden, dyr. Instytutu Książki, chociaż reprezentuje wydawców prasy. Wśród członków rady nadzorczej są: Andrzej Rosner (Pascal) i Aniela Topulos (PTWK). W 2010 roku do Stowarzyszenia przyjęto trzech nowych członków, w tym Wydawnictwo Szkolne PWN i Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. W swoim wystąpieniu prezes Andrzej Nowakowski skoncentrował się na najbliższych zadaniach, szczególnie związanych z realizacją projektu Arrow+, którego celem jest stworzenie infrastruktury informacyjnej w celu ułatwiania pozyskiwania licencji, w tym na digitalizację zbiorów bibliotecznych. „Polska Książka” jest jedynym polskim partnerem projektu Arrow+, w którym uczestniczy 26 organizacji z …
Wyświetlono 25% materiału - 236 słów. Całość materiału zawiera 944 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się