Wtorek, 5 stycznia 2016
Blisko 30 tys. czytelników
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru421
Na zdjęciu od lewej: Michał Nowik, Sonia Draga, Jacek Oryl, Rafał Skąpski. I Śląskie Targi Książki, jakie w ostatni weekend odbyły się w Katowicach, wcale nie były pierwszą próbą zorganizowania targowej imprezy w stolicy Górnego Śląska. Wręcz przeciwnie, bo od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku były podejmowane kolejne przedsięwzięcia, lecz wszystkie z nich po krótszym lub dłuższym żywocie upadały. Dlatego trzeba się cieszyć, że prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej i niestrudzony orędownik wszystkich kolejnych katowickich inicjatyw targowych, nie tracił nadziei, a teraz wreszcie miał prawo nie kryć ogromnej satysfakcji. - To jest wielka szansa dla Katowic i ta szansa została wykorzystana - powiedział podczas uroczystego wieczoru wydawców, gdy dziękował za przyznanie mu całkowicie zasłużonego Medalu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Właśnie tym razem w Katowicach udało się i ze wszystkich stron słychać było głosy o sukcesie. Przyczyniło się do tego wiele zaplanowanych, jak i sprzyjających czynników, ale jak dobrze wiadomo, zwycięzcom sprzyja szczęście. Jednym z głównych składników tego sukcesu było niedawne otwarcie nowoczesnego, by nie rzec futurystycznego, gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego, zlokalizowanego nieopodal słynnej hali sportowej Spodek, gdzie przez ostatnie lata organizowano targowe spotkania. Jednakże nieco przygnębiająca atmosfera tej hali i jej niedostosowana do potrzeb wystawienniczych infrastruktura wywoływały zarówno u wystawców, jak i odwiedzających przykre wrażenie. Teraz, w nowym obiekcie, atmosfera była całkiem inna, a pomimo tłoku, który cieszył wszystkich wystawców i organizatorów, potrafiono tak rozplanować stoiska, że czytelnicy nie musieli się między nimi przepychać. Krótko mówiąc, targi zorganizowano profesjonalnie. Uczestniczyło w nich 140 wystawców, co już jest wielkim osiągnięciem organizacyjnym, a frekwencję Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo, która - tak jak na Warszawskich Targach Książki - jest organizatorem wykonawczym - szacował na blisko 30 tys. osób. -Katowice zdały egzamin z czytelnictwa i miłości do książek -przekazał Bibliotece Analiz wyraźnie usatysfakcjonowany prezes Muratora. Głównym organizatorem katowickiej imprezy jest warszawska spółka Targi Książki, której udziałowcami …
Wyświetlono 25% materiału - 305 słów. Całość materiału zawiera 1222 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się