Wtorek, 5 stycznia 2016
Historyczna konferencja w Katowicach
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru421
Można postawić tezę, że nastąpił przełom w podejściu do problemów polskiego księgarstwa. Można się też zastrzec, że "wydaje się", że "wygląda na to", albo tezę nazwać ostrożną, ale nie ma wątpliwości, że coś się ruszyło. Wieloletnia kampania o wprowadzenie jednolitej ceny na książki, której kulminacją w pierwszym etapie, jeszcze w maju 2009 roku, było złożenie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Księgarzy pierwszego oficjalnego projektu Ustawy o książce na ręce wicemarszałek senatu Krystyny Bochenek, a która w ostatnich tygodniach doprowadziła do przyjęcia przez odpowiednią sejmową podkomisję projektu Ustawy w zakończonej właśnie kadencji Sejmu, chociaż nie udało się jej jeszcze skierować pod głosowanie w parlamencie, z pewnością wywołała zwiększenie przychylności społecznej dla księgarzy wobec zagrożeń, jakie dopadają księgarstwo. Dlatego zwołane przez Polską Izbę Książki do Katowic spotkanie zatytułowane "Księgarz - zawód zagrożony?" miało pełne uzasadnienie, aby nazwać się I Ogólnopolską Konferencją Księgarstwa. Wagę tego wydarzenia odczuli wszyscy jej uczestnicy, w stawili się w liczbie blisko stu osób, bo uznano ją już za wydarzenie historyczne w dziejach polskiego księgarstwa. Lista referentów była bardzo reprezentacyjna dla …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 681 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się