Poniedziałek, 15 grudnia 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru396
Czekam i czekam... I dalej nic. Niepokoję się i przeżywam! „Gazeta Wyborcza” z 28 listopada bieżącego roku piórem Martina Stysiaka doniosła, że „na początku grudnia ma dojść do spotkania przedstawicieli Polskiej Izby Książki z minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzatą Omilanowską. Głównym tematem rozmowy będzie przygotowany przez środowiska związane z rynkiem książki projekt ustawy o jednolitej cenie książki”. Chciałbym się łudzić, że jeśli nie decyzje, to przynajmniej ogólnie sformułowana wola polityczna pani minister pozwoli mieć nadzieję, że sprawa polskiej wersji ustawy Langa znajdzie swoje pozytywne rozwiązanie. Niestety, obawiam się, że owo rozwiązanie niczym Święty Graal okaże się mitem. Trudno porównywać prezesa PIK-u Włodzimierza Albina do Króla Artura, a członków zarządu – do Rycerzy Okrągłego Stołu, mimo to jednak istnieje cień analogii... Nie sądzę bowiem, żeby obecna wyprawa przedstawicieli PIK-u do ministerstwa była jednocześnie tą ostatnią. Tym bardziej że kadencja sejmu zbliża się do końca i nikt tam nie będzie zaprzątał sobie głowy takim drobiazgiem jak ustawowa regulacja polskiego rynku książki. No chyba że górnicy i służba zdrowia przed gmachem KRM-u w manifestacyjno-strajkowym geście upomną się przy okazji także i o nas. Nie liczyłbym jednak przesadnie na to: czas solidarności minął bezpowrotnie. Zresztą tej solidarności nie uświadczy się również w obrębie naszego własnego środowiska. Co tu ukrywać: sam jestem rozdarty w poglądzie na ten temat. Jestem – jak mawia prezydent …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 876 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się