środa, 23 września 2009
Zmiana nazwy – i co dalej?
Niezbyt często się zdarza, aby wydawca z własnej woli zmieniał swą nazwę – i do tego jako nową wybrał bardzo kontrowersyjny epitet. Tak jednak stało się niedawno w znanym warszawskim wydawnictwie… „Informujemy, że Wydawnictwo Jacek Santorski & Co zgodnie z postanowieniem sądu z dnia 29 maja 2009 roku zmienia z dniem 3 czerwca 2009 roku nazwę na Wydawnictwo Czarna Owca” – czytamy na witrynie wydawcy. Aby wyjaśnić motywy, jakie kierowały jego szefem (bo to jego decyzja), trzeba cofnąć się o wiele lat. Wydawnictwo związane z osobą Jacka Santorskiego istnieje od osiemnastu lat. Jego założyciel uważany jest za autorytet w dziedzinie psychologii społecznej i psychologii biznesu. W latach 70. i 80. pionier profesjonalnej psychoterapii w Polsce, w ostatnich latach osobisty doradca przedsiębiorców i managerów. – Wszystko w wydawnictwie działo się pod marką Jacka Santorskiego i wierzę, że czasem dobrze to służyło wydawanym przez nas książkom. Służyło też z pewnością dobrze i samemu nazwisku Santorskiego – naszego przyjaciela, mówi dziś Paweł Książkiewicz, który jest prezesem wydawnictwa od 2001 roku. – Jacek założył firmę początkowo jako spółkę cywilną z sześcioma wspólnikami, podobno jednak współpraca nie układała się najlepiej – dodaje. W 1995 roku spółka uległa rozwiązaniu i w jej miejsce powstała nowa, z trójką zupełnie nowych udziałowców. Santorski miał 50 proc., reszta należała w równych częściach do trojga jego szwedzkich przyjaciół – Pawła Książkiewicza, Tomasza Pańkowskiego i Heleny Shayn. Z Jackiem poznali się, gdy Książkiewicz i Shayn organizowali grupy terapeutyczne dla miejscowej Polonii, na które …
Wyświetlono 25% materiału - 242 słów. Całość materiału zawiera 970 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?