Poniedziałek, 8 marca 2010
Majowe targi książki w Warszawie
No i nadzieje okazały się płonne. Negocjacje, które na początku lutego podjęły dwie organizacje branżowe: Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Przyjaciół Książek, nie przyniosły żadnych pozytywnych rozstrzygnięć. Organizatorzy Warszawskich Targów Książki (13-16 maja) i 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (20-23 maja) wyraźnie zwarli szyki i robią swoje. 23 lutego Murator Expo podpisał umowę wynajmu sal stołecznego Pałacu Kultury i Nauki w związku z organizacją WTK. „Pałac nie jest tanim miejscem do organizacji targów. Jednak w chwili obecnej w Warszawie nie ma lepszego miejsca do organizacji WTK – międzynarodowej imprezy targowej z rozbudowaną formułą konferencyjną. (…) Przygotowania do WTK zarówno pod względem programowym jak i akwizycji wystawców przebiegają znakomicie, więc nie miałem jakichkolwiek wątpliwości czy podpisać umowę w najszybszym możliwym terminie. Gdyby takie wątpliwości się pojawiły – przeciągałbym sprawę nawet do maja podobnie jak organizator Międzynarodowych Targów Książki w ubiegłym roku” – mówił, cytowany w wydanym przy tej okazji komunikacie Jacek Oryl, prezes firmy Murator Expo. Nieco wcześniej Ars Polona podtrzymała tradycyjną ofertę dla wszystkich współpracujących z nią organizacji branżowych i zadeklarowała bezpłatne udostępnienie im standardowych stoisk oraz sal konferencyjnych na spotkania (na okres dwóch godzin). Ponadto Polskiej Izbie Książki zaoferowano bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej przez cztery godziny. Przypomnijmy, że tradycyjnie w maju odbywa się Walne Zgromadzenie Członków tej organizacji, a tym razem odbędą się jeszcze wybory na stanowisko prezesa PIK oraz Rady Izby. Nic więc dziwnego, że organizator MTK chciałby „gościć” to wydarzenie, na swojej imprezie. Niezmiennie dynamiczną akcję informacyjną o swoich działaniach prowadzi …
Wyświetlono 25% materiału - 246 słów. Całość materiału zawiera 985 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?