Poniedziałek, 4 kwietnia 2022
PREZES UOKIK: IDZIEMY RAMIĘ W RAMIĘ Z KONSUMENTAMI I RZETELNYMI PRZEDSIĘBIORCAMI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 566 (6/2022)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi dwa postępowania wobec Allegro, antymonopolowe i wyjaśniające, oraz postępowanie w sprawie usług Amazon Prime i Amazon Prime Video oferowanych przez Amazon. Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, mówił o tym 23 marca podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw przeciwdziałania praktykom monopolistycznym oraz ochrony praw konsumenta poświęconemu informacji o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym na rynku e-commerce, w tym w szczególności o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji przez platformy zarządzane przez podmioty spoza Unii Europejskiej. Jak wskazano, „Allegro jest takim graczem, który z uwagi na swoją pozycję rynkową budzi najwięcej emocji u przedsiębiorców, w związku z czym prowadzone jest postępowanie antymonopolowe, już bardzo zaawansowane, i postępowanie wyjaśniające. (…) Postępowanie antymonopolowe dotyczy preferencji własnego sklepu Allegro, a w postępowaniu wyjaśniającym w tej chwili mamy wiele wątków, z związku z tym, że przedsiębiorcy zdążyli się skarżyć na relatywnie szeroki zbiór praktyk Allegro. (…) Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy postępowanie antymonopolowe uda się nam zamknąć, co do postępowania wyjaśniającego to takich deklaracji na razie nie chciałbym składać” – mówił przedstawiciel Urzędu. W odniesieniu …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 702 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się