Czwartek, 1 grudnia 2011
Rozmowa z Mikołajem Małaczyńskim, pomysłodawcą i prezesem spółki Legimi
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru315
Legimi.com, platforma udostępniająca e-booki, wprowadziła narzędzie, które łączy funkcje audiobooka z e-bookiem. Oznacza to, że za jej pomocą można zakupiony tytuł zarówno czytać w wybranym nośniku (komórka, tablet czy laptop), jak i słuchać w znakomitej jakości. Dodatkowo, rozpoczętą lekturę użytkownik może kontynuować w dowolnym momencie i formie; na przykład – czytany tekst, może dokończyć słuchając dalszego ciągu. Na czym polega rewolucyjność narzędzia, które Legimi.com wprowadziło właśnie na rynek? Jest to rzeczywiście unikalna aplikacja, bo nikt dotąd nie wprowadził na rynek narzędzia w takiej formule. Można rzecz jasna wskazać wiele przykładów testowania tego rodzaju usług. Mam na myśli elektronicznego lektora, który dokonuje deskrypcji tekstu – dotyczy to niektórych portali czy serwisów internetowych. Jakość jest jednak niedoskonała. Wystarczy wypróbować, aby się przekonać, iż brzmi nienaturalnie, nierzadko zdarzają się błędy. Można powiedzieć, że takim rozwiązaniom brak „inteligentnego” odczytywania tekstu. Ogranicza się też do treści, które udstępnia nam serwis. Trudno porównywać je – z uwagi na skalę i jakość – z audiobookiem. Nasze narzędzie zbliża się do ideału, bo przecież audiobook kojarzy się z pięknie brzmiącym głosem lektora. Legimi wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązanie tzw. „chmury obliczeniowej” w połączeniu z nagradzaną technologią Ivona Software, dzięki czemu głos czytający e-booki jest naturalny. Co, oprócz jakości transkrypcji głosowej, stanowi o unikalności tego rozwiązania? Przede wszystkim warto podkreślić, iż jest to pierwsza …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 856 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się