Sobota, 16 kwietnia 2022
PIĘĆ NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 567 (7/2022)
„The Guardian” tuż po zakończeniu z londyńskich targów książki (5-7 kwietnia) opracował na podstawie rozmów z agentami literackimi i wydawcami krótkie zestawienie, jakich trendów w literaturze możemy spodziewać się już wkrótce. 1. Wzrost popularności literatury pięknej, której autorami są celebryci Pisanie książek przez celebrytów to wiecznie żywy trend, ale – jak wskazuje „The Guardian” – w związku z ogromnym sukcesem w Wielkiej Brytanii serii „The Thursday Murder Club” prezentera telewizyjnego Richarda Osmana (polskie wydanie: „Morderców tropimy w czwartki”, tłum. Anna Rajca-Salata Muza 2020) i nadchodzącym debiutem kryminalnym „Murder Before Evensong” napisanym przez księdza Richarda Colesa, wydawcy zwiększyli zakupy powieści pisanych przez celebrytów. 2. Poszukiwane książki o Ukrainie W obliczu wojny nie dziwi fakt, że ludzie szukają rzeczy, które pomogą im zrozumieć stosunki ukraińsko-rosyjskie. Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Wydawców i Księgarzy Aleksander Afonin nagrał na targi filmik, w którym namawiał firmy do wspierania ukraińskich wydawców poprzez przekazywanie papieru i pieniędzy, a także poprzez kupowanie praw do …
Wyświetlono 25% materiału - 154 słów. Całość materiału zawiera 618 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się