Czwartek, 6 lutego 2014
Książki Roku 2013 rozdane
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru374
„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” już po raz dwunasty nagrodził najlepsze tytuły, które pojawiły się na księgarskich półkach w minionym roku. Uroczysta gala odbyła się 29 stycznia w Bibliotece Narodowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki, Instytutu Adama Mickiewicza, Narodowego Centrum Kultury i innych przychylnych książce instytucji, a nawet polityków z „prawa i z lewa”. Licznie reprezentowane były organizacje branżowe, w tym: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Izba Księgarstwa Polskiego, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Polska Izba Druku, Polska Izba Wydawców Prasy i Polska Sekcja IBBY. Zabrakło niestety jednej osoby, seniora polskiego księgarstwa, który od wielu lat był gościem honorowym uroczystości – Tadeusza Hussaka. Honorowy prezes SKP zmarł w wieku 94 lat 20 stycznia. Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, mimo nienajlepszej rynkowej sytuacji, z wrodzonym optymizmem patrzy w przyszłość, i nieomieszkał podzielić się tym ze zgromadzoną publicznością, nawiązując do własnego wystąpienia sprzed roku: – Mam kolejny sen! Nie będzie pięknej katastrofy, jaką nam się próbuje zafundować – mówił otwierając galę. Gdy patrzy się na energię, z jaką tworzyliśmy nasz wolny rynek, na tysiące wydawców, setki księgarń i hurtowni, na wspierających nas drukarzy, producentów i dystrybutorów papieru, na wszystkie media, na Polską Izbę Książki i bratnie organizacje, na cały wielki krąg tworzący polski przemysł książki, mam głębokie przekonanie, że damy radę i jeszcze długo będziemy mieli powody, aby nagradzać najlepszych autorów, wydawców i odnotowywać najważniejsze wydarzenia, jakie wiążą się z książką. Damy radę! W tej edycji nagrody główne przypadły wydawcom następujących książek: Wydawnictwu Biały Kruk za „Wielką …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1042 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się