Poniedziałek, 28 grudnia 2009
Prawdopodobnie najlepsze wydawnictwo na świecie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru264
Nie dalej jak dwa tygodnie temu, 11 grudnia, uczestniczyłem w wieczorze inaugurującym drugą pięćdziesiątkę Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, za którą to nazwą – fakt, że mało marketingową – wydawca sam chyba nie przepada, od kilku lat konsekwentnie tu i ówdzie przedstawiając się jako Wydawnictwo Znak. Siedząc na widowni i patrząc się na wygłupiających się (pardon!) Kazimierza Kutza, Jerzego Illga, Annę Dymną czy Władysława Bartoszewskiego, a wspominając jubileusz sprzed dziesięciu lat – Leszka Kołakowskiego, Jacka Woźniakowskiego, Jana Turnaua czy Normana Daviesa, myślałem sobie: jakże oni muszą być szczęśliwi, że los rzucił ich właśnie do Dworku Łowczego. Że oni właśnie tam pracują, w „tym” Znaku! Bo co to dużo mówić krakowska oficyna to od dawna znacznie więcej niż wydawnictwo, powiedziałbym nawet, że więcej niż owo „środowisko, które inicjuje ważne dyskusje i wiele wnosi do polskiej kultury” (jubileuszowa broszura). 11 osób w biurze prasowym Jedną z cenniejszych zdobyczy tego zespołu wydaje się zachowanie ducha i atmosfery niewielkiego, bardzo ze sobą zintegrowanego zespołu, choć Znak zatrudnia dziś ponad 70 osób, „robi” blisko 50 mln zł obrotu i jest – jak mówiła w wywiadzie na tych łamach jego dyrektor Danuta Skóra – „dużą firmą”. Przyznam, że zupełnie się tego nie …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 782 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się