Wtorek, 28 lipca 2009
Medialna krytyka Empiku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru252
Trzeba było obszernego cover story w „Pulsie Biznesu”, by o sytuacji w Empiku dowiedziała się cała Polska. 13 lipca ukazał się tekst Jacka Konikowskiego, już na pierwszej stronie opatrzony jednoznacznym, a nawiązującym do dawnego hasła reklamowego Empiku, tytułem „Pełna kultura niepłacenia”. I równie błyskotliwa zapowiedź: „Z zewnątrz eleganckie salony, a w środku pustka jak w wiejskim GS-ie. Tak o firmie Macieja Dyjasa mówią wkurzeni wydawcy”. W środku danie główne na dwóch kolumnach. „Kłopoty z płatnościami, ograniczenie zamówień, zatory magazynowe. Zdaniem niektórych wydawców: Empik ledwo zipie. Czy to początek końca największego sprzedawcy książek i multimediów w Polsce?” – pyta dziennik, a wtórują mu w tych wątpliwościach dostawcy – m.in. Tadeusz Maciejewski z WN PWN i Marek Dobrowolski z Naszej Księgarni (swoją drogą, brawa za odwagę i występowanie pod nazwiskiem – mają chłopaki jaja!). „W kwietniu, maju i czerwcu wprowadziliśmy ponad 3000 więcej nowości książkowych w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego” – przekonywała na łamach gazety Beata Geschè-Zbrożek, dyrektor handlowy i członek zarządu Empiku. Odpowiedzi na zarzuty dostawców znalazło się w artykule więcej. Warto poczytać. Dzień później na portalu Gazeta.pl ukazał się tekst, …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 733 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się