Poniedziałek, 12 lutego 2024
ROZMOWA Z DOROTĄ WERESZCZYŃSKĄ, DYREKTOREM DZIAŁU KREATYWNEGO SIECI HOTELARSKIEJ GRUPY ARCHE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 611 (3/2024)
Jaka jest idea prowadzenia księgarni w sieci hoteli Arche? Żyjemy w czasach, w których zakupy robimy w dużej mierze przez internet. Mamy coraz mniej okazji, aby książkę dotknąć, przekartkować, powąchać. Grupa Arche, z prezesem Władysławem Grochowskim na czele, wychodzi naprzeciw i dla swoich gości tworzy księgarnie w przytulnych, ciepłych wnętrzach hoteli Arche. Miejsce, gdzie na wyciągnięcie ręki dostępne są publikacje najwybitniejszych twórców polskich i światowych, pisarzy, poetów, eseistów, historyków i badaczy kultury. Co nas wyróżnia? Arche Księgarnie otwarte są 24 godziny 7 dni w tygodniu, tak jak hotele Arche. Czy to jest bardziej misja, czy biznes? Misja. Promowanie czytelnictwa może być fascynującym zadaniem i jednocześnie trudnym wyzwaniem. Księgarnie nie powstały z chęci zarobienia pieniędzy, choć to nieoczekiwanie też udało się zrobić… Prowadzenie księgarni przynosi wiele satysfakcji, a jednocześnie wpływa pozytywnie na społeczność wokół nas. Książki są w Arche od początku, sami wydaliśmy kilka pozycji opowiadających m.in. o danym regionie: „Opowieści o dawnym Janowie”, „Stadnina Koni Janów Podlaski”, „Od Karola Kretshmera do TOBACO PARK – Łódzka Wytwórnia Papierosów” oraz książki dla dzieci „Pierwsze loty za płoty” i „Igła z nitką” autorstwa Mirosława Zdrodowskiego. Mamy też plany wydawnicze na najbliższy czas. Od kiedy są prowadzone księgarnie i w ilu miejscach? Pierwsze księgarnie w hotelach Arche powstały w Zamku w Janowie Podlaskim oraz w Pałacu i Folwarku w Łochowie. Był to sierpień 2021 roku. Obecnie księgarnie są w 15 hotelach Arche w całej Polsce. Wykorzystaliśmy już istniejące regały, fragmenty infrastruktury zastane w hotelach zrewitalizowanych, jak na przykład w Cukrowni Żnin lub zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowe regały we własnej Meblarni. …
Wyświetlono 25% materiału - 256 słów. Całość materiału zawiera 1026 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się