Poniedziałek, 19 września 2011
Rozmowa z Piotrem Prüfferem – prezesem zarządu firmy Odeon AiR
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru309
Czy złożył pan do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Odeon AiR? Tak, stało się to w ostatnich dniach… A czy istnieją plany odnośnie likwidacji Akrybii?Nie, nie widzę podstaw do takiej decyzji. Akrybia od lipca 2010 roku znajduje się w stanie upadłości układowej, trwają związane z tym czynności sądowe, zresztą podejrzewam, że jesienią dojdzie do kolejnych rozstrzygnięć w tej sprawie. Odeon był głównym wierzycielem Akrybii, ale dla firmy która sama złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej, te przyszłe rozstrzygnięcia nie przyniosą żadnego zysku… Nie mogę się z tym nie zgodzić. W pewien sposób los Odeonu był wynikiem tego, co działo się wokół upadłości układowej Akrybii. Gdyby ta sprawa była rozwiązana wcześniej, prawdopodobnie Odeon uniknąłby tak poważnych konsekwencji. Natomiast brak środków, które Akrybia była winna Odeonowi za bardzo obciążał tę drugą firmę. Czy jedynym problemem był dług Akrybii? Kolejnym zmartwieniem firmy były nakładający się na siebie spadek poziomu realizowanej sprzedaży i gwałtowny wzrost kosztów. Miasto znacznie podniosło czynsz w lokalu przy ul. Hożej, w którym mieści się należąca do firmy księgarnia, zresztą był to też powodów dla którego część zajmowanej tam powierzchni firma …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 726 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się