Sobota, 17 grudnia 2022
ROZMOWA Z JULIĄ KASICKĄ, MENADŻERKĄ KATEGORII LITERATURA MŁODZIEŻOWA W EMPIKU, I AGNIESZKĄ ADASZEWSKĄ, DYREKTOR DS. WYDAWNICZYCH W VIRTUALO I EMPIK GO
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 583 (23/2022)
W połowie roku Empik odnotował 100-procentowy wzrost zainteresowania literaturą młodzieżową i Young Adult. Czy pod koniec roku ten trend nadal się utrzymuje? Julia Kasicka: Tak, nadal widzimy duże zainteresowanie literaturą młodzieżową i YA, choć wzrosty w drugim półroczu (w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku) nie osiągnęły trzycyfrowej liczby. W odpowiedzi na ogromną popularność kategorii zdecydowaliśmy się wydzielić ją w najnowszej edycji nagród Bestsellery Empiku. Nominacje ogłosimy już w pierwszej połowie stycznia 2023 roku. W pierwszej połowie tego roku czołówkę listy bestsellerów Empiku okupowała seria „Heartstopper”. Czy po upływie kilku miesięcy mamy nowego lidera? JK: Do najwyższych pozycji listy bestsellerów Empiku w ostatnich miesiącach dotarły m.in. trylogie „Flaw(less)” Marty Łabęckiej i „Start a Fire” P.S. Herytiery „Pizgacz” oraz powieści „Rodzina Monet” Weroniki Marczak i „Truskawkowy blond” Edyty Prusinowskiej. Jak widać, młodzież chętnie sięgała w tym roku po propozycje polskich autorek. Serca młodych czytelników podbiły również cykl „Dotknij mnie” Mafi Tahereh oraz książki Adama Kaya. Top 5 najpopularniejszych tytułów młodzieżowych ujawnimy już w styczniu wraz z ogłoszeniem nominacji do Bestsellerów Empiku 2022. A kto okazał się liderem? Tego dowiemy się na gali w lutym. Do lipca sprzedało się w sieci Empik blisko 160 tys. książek ze wspomnianej serii „Heartstopper”. A jak wygląda sytuacja teraz? JK: Na początku grudnia sprzedaż książek z serii „Heartstopper” osiągnęła …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 856 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się