Poniedziałek, 7 września 2009
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru255
Szczerze ubolewam, że nie znałem wcześniej słów dyrektora BN Tomasza Makowskiego, które cytuje Piotr Dobrołęcki w ciekawym artykule „Egzemplarz; obowiązkowy?” (BA 254). Dyrektor powiada mianowicie, że: „my – bibliotekarze – musimy się zastanowić, czy więcej tracimy czy zyskujemy […] gdyż […] e. o. nie jest egzemplarzem darmowym. Książki te muszą być przechowywane, konserwowane, musimy o nie dbać, budować nowe magazyny, zatrudniać kolejnych magazynierów”. Domniemywam, że w kolejnym wystąpieniu dyrektor Makowski zgłosi racjonalizatorski wniosek, w którym uzasadni tezę, iż koszty owych niedogodności powinni ponieść wydawcy. Nie sądzę bowiem, żeby dyrektor wpadł na poniższe, prostsze rozwiązanie dręczącego go problemu. Jakie to rozwiązanie?…                                                         * * * Ona: szczupła i wysoka, brunetka typu „mokra Włoszka”. Duże piwne oczy i delikatne piękne dłonie, o długich palcach à la Matka Boska z ołtarza Wita Stwosza. Do tego – nisko zawieszone, obcisłe dżinsy nieśmiało odkrywające przecudnej urody pępek na pozbawionym tkanki tłuszczowej brzuchu… No i ta łagodność i płynność ruchów, która przykuwa uwagę każdego zdrowego samca… On: na oko ponad sto dziewięćdziesiąt wzrostu, typ windsurfera o ogorzałej szczupłej twarzy, spłowiałych od wiatru i słońca włosach, wąskich lędźwiach. Odziany w żółte polo z firmowym krokodylkiem wiadomej firmy na lewej piersi, wystrzępione levisy zakończone fikuśnymi sandałami, nienachalnie opinającymi zadbane stopy. Na twarzy wyraz delikatnego znudzenia, podkreślony grzebaniem między zębami zausznikiem czarnych okularów od Armaniego. Oni razem: w salonie Empiku w Krakowie, w godzinach przedpołudniowych, nabywają książki w ilościach znacznych, co jest nieczęstym doświadczeniem nie tylko dla …
Wyświetlono 25% materiału - 237 słów. Całość materiału zawiera 948 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki