Wtorek, 9 października 2007
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru205
Sezon się rozpoczął. Ostatnie grupy społeczne wraz ze studentami powróciły do swoich biur i do swoich akademików, korki w polskich metropoliach i poza nimi wróciły do stanu pierwotnego, a nawet się wydłużyły, słońce wschodzi coraz później, jednym słowem – jesień. Smutna jesień… Odszedł Władysław Kopaliński. Chciałoby się coś powiedzieć, napisać… Ale to zawsze w takich razach jest jakieś nie na miejscu i banalne. Uświadamiam sobie jednak, że odszedł od nas jeden z najbardziej pracowitych Polaków w naszych narodowych dziejach. Odszedł na Parnas. Odszedł po cichutku… Dla książkowej branży zaczyna się czas intensywnej krzątaniny. Za parę dni rozpoczynają się kolejne Targi Książki we Frankfurcie – oczywiście okażą się tradycyjnie rekordowe. Zaraz potem czekają nas Targi Książki w Krakowie – jak można sądzić, również rekordowe w co najmniej kilku konkurencjach. Przy okazji przeżyjemy parę rozstrzygnięć konkursowych na najlepszą książkę, w różnych dziedzinach. Krótko mówiąc: jesienne ożywienie w branży przed nami. Najważniejsza jest nadzieja, że czytelnictwo wzrośnie, zainteresowanie książką złagodzi obyczaje, a nadchodzące długie zimowe wieczory spędzać będziemy w fotelu z lekturą na otulonych ciepłym kocykiem kolanach, która to czynność okaże się dla części elektoratu najlepszym sposobem na tzw. emigrację wewnętrzną. Nudno oczywiście nie będzie, wszak zapowiedzi sezonu zdają się sugerować burzliwy czas. Właśnie trwają w Gdańsku uroczystości związane z 80. urodzinami …
Wyświetlono 25% materiału - 209 słów. Całość materiału zawiera 838 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się