Poniedziałek, 6 września 2010
Branża książkowa potrzebuje konkretów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru282
Czy wprowadzenie, od stycznia 2010 roku, podwyższonej stawki podatku VAT na książki spędza sen z wydawniczych powiek? Okazuje się, że i tak, i nie. Z jednej strony wydawcy są świadomi możliwych scenariuszy, znają katalog potencjalnych sposobów postępowania. Z drugiej jednak strony nie wiedzą, jaką de facto rzeczywistość prawną od nowego roku chce ustanowić ministerstwo finansów. Polska Izba Książki wystąpiła już o możliwość spotkania z szefem resortu Jackiem Rostowskim. Jednak dopiero w ostatnich dniach minister zakończył swój urlop i rozpoczął ponownie pracę. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu doczekamy się pozytywnych rozstrzygnięć przynajmniej w tej sprawie. Na spotkanie z ministrem nie można wybrać się bez odpowiedniego przygotowania. I trzeba przyznać, że Izba się przygotowuje. Do jej członków rozesłano ankietę na temat wyższego VAT. Znalazły się w niej pytania dotyczące bieżącej zdolności działających na rynku firm do płynnego funkcjonowania w nowej rzeczywistości podatkowej. Izba pyta m.in. o to, czy cena obowiązująca będzie ceną netto czy brutto? Także o model działania w zakresie rozliczenia książek w konsygnacji wydanych przed końcem 2010 roku, a fakturowanych po 1 stycznia 2011 – czy wydawcy uznają, że VAT jest zawarty w cenie czy też doliczą jego wysokość do ceny obowiązującej …
Wyświetlono 25% materiału - 194 słów. Całość materiału zawiera 776 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki