Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Czy warto było?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru292
Nie wiem czy po trzech tygodniach funkcjonowania rynku w warunkach „okresu przejściowego stawki 0 proc. VAT dla książki” znalazłby się jakikolwiek wydawca/ księgarz/dystrybutor zadowolony z tej sytuacji. Obawiam się, że to, co ogłaszano w grudniu za „sukces negocjacyjny Polskiej Izby Książki”, okazało się być kosztowną pomyłką. Zamieszania z tego tytułu jest więcej niż korzyści, a koszty związane z koniecznością zmian ISBN w dodrukach, czy też wręcz ze wstrzymaniem zamówień na zalegającą w magazynach ofertę ujętą w „spisie z natury” przez wydawców, będą wyższe niż korzyści z różnicy w cenach w okresie przejściowym. Lepiej było raz to przeżyć i mieć już za sobą, niż zafundować sobie kłopot ze zmianami w stawkach VAT na książki dwukrotnie, bo przecież problem wróci z końcem kwietnia i módlmy się by Empik nie przygotował nam wówczas gigantycznych zwrotów. Jak wiadomo, sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą, w tym przypadku trudno jednak jednoznacznie wskazać winnego, bo środowisko dość zgodnie jeszcze w listopadzie przyklasnęło pomysłom na okres przejściowy. Przypomnę, że opowiadała się za tym nie tylko Rada PIK, ale nie oponował żaden z dużych graczy na rynku dystrybucji, a w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele: Empiku, FK Olesiejuk, Azymutu i Platona. Po pierwszym tygodniu stycznia, kiedy …
Wyświetlono 25% materiału - 198 słów. Całość materiału zawiera 795 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się