środa, 4 marca 2020
ROZMOWA ZE ZBIGNIEWEM KADŁUBKIEM, DYREKTOREM BIBLIOTEKI ŚLĄSKIEJ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 517 (4/2020)
– Po raz pierwszy publicznie wystąpił pan w 2018 roku, podczas otwarcia targów książki w Katowicach… – Rozpoczynałem pracę w Bibliotece Śląskiej 1 października 2018 roku, a dwa tygodnie później rozpoczynały się 4. Śląskie Targi Książki. – Jest pan naukowcem… – Łączę pracę akademicką z pracą w Bibliotece Śląskiej. Na Uniwersytecie Śląskim wykładam literaturę powszechną i antyczną. Staram się godzić czas, który nie rozkłada się symetrycznie, a oczywiście dużo więcej czasu poświęcam pracy w Bibliotece Śląskiej. – Ta biblioteka ma swoją specyfikę… – Biblioteka Śląska jest biblioteką wojewódzką, ale otwiera się na coraz nowe przestrzenie odbiorców i czytelników. Ma oczywiście charakter naukowy, a do tego gromadzi zasób regionalny, który ma potęgę i potencjał. Nie chcemy też rezygnować z ujęcia naukowego, które zawsze było w tradycji naszej biblioteki. – Biblioteka Śląska uważana jest za drugą bibliotekę w Polsce po Bibliotece Narodowej… – Tak nam mówią, co oczywiście jest bardzo miłe. Jesteśmy biblioteką partnerską dla Biblioteki Narodowej, bo w dużych projektach uczestniczę wspólnie z panem dyrektorem Tomaszem Makowskim. Specyficzne i wielojęzyczne dziedzictwo Śląska jest obecne i zauważalne w tekstach, jakie mamy, a które w naszym dużym projekcie będziemy digitalizować. – Jak pan, po ponad roku od objęcia funkcji dyrektora, patrzy ma Bibliotekę Śląską… – Z ponad rocznej perspektywy można powiedzieć, że udało się …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 773 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się