Wtorek, 2 sierpnia 2022
20 TYS. CZYTELNIKÓW NA BULWARZE NADMORSKIM W GDYNI
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 574 (14/2022)
Mimo niesprzyjającej pogody tradycyjna największa letnia impreza książkowa, czyli Plener Literacki w Gdyni, który trwał od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca, uznano za udany. Była to opinia zarówno wydawców, których nie zraziło częste osłanianie książek przed padającym falami deszczem, jak i autorów, wyrażających zadowolenie ze spotkań z licznymi czytelnikami. Wbrew obawom dopisali właśnie czytelnicy, których liczbę organizatorzy oszacowali na 20 tys., a do tego widać było, że w pojawiali się na malowniczym Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego z wyraźnym zamiarem uczestnictwa w spotkaniach, jak i też zakupu książek, co oczywiście cieszyło wydawców. – Towarzystwo mamy doprawdy doborowe – autorów i prowadzących spotkania – powiedział podczas otwarcia Pleneru Jacek Oryl, który kierował imprezą z ramienia Fundacji Historia i Kultura, organizatora wykonawczego, natomiast gospodarzem było miasto Gdynia. – Tegoroczny Plener Literacki wydłużył się po raz kolejny i to o blisko 100 metrów, bo jest więcej uczestników – 80 wydawców przyjechało do Gdyni i prezentują książki w namiotach rozstawionych na Bulwarze na długości prawie jednego kilometra. Pogoda, nawet jak jest zmienna, to zawsze jest dobra na czytanie książek, więc wcale się nie martwimy, że czasem popada, bo dzięki temu plaża nie jest konkurencją dla Pleneru – dodał Jacek Oryl. Władze Gdyni reprezentowała Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta. – Pogoda jest tradycyjna, lato w Gdyni było tydzień temu przez jeden dzień i dwa tygodnie temu też jeden dzień. W tym tygodniu może będzie jeden dzień, ale latem w Gdyni najważniejsze jest święto książki, jakim jest Plener Literacki – trzeba przejść 450 metrów w jedną stronę od sceny głównej i 450 metrów w drugą! Od razu mamy zaliczony kulturalny spacer w Gdyni! To jest święto ważne dla wszystkich – dla Gdynian …
Wyświetlono 25% materiału - 278 słów. Całość materiału zawiera 1115 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się