Wtorek, 28 grudnia 2010
Ruchy właścicielskie na rynku książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru290
 Koniec roku jak zwykle dostarcza nam ciekawych informacji związanych ze zmianami właścicielskimi na rynku. Po pierwsze i chyba najciekawsze, gdzie nie przyłożyć ucha, tam słychać coraz bardziej śmiałe szepty: „Empik szuka do przejęcia/przejmuje (niepotrzebne skreślić) wydawnictwo”. Pojawiło się podejrzenie, że może chodzić o Świat Książki. Wydaje się jednak, że zmiana właścicielska w przypadku tej oficyny – o której na rynku także szepce się od kilku tygodni – dokona się jednak z udziałem innego podmiotu, a dokładniej zarządzającą Klubem dla Ciebie spółki Bauer-Weltbild. Podobno szczegóły transakcji mamy poznać już wkrótce. Wracając jednak do akwizycyjnych planów Empiku, według kolejnego z pojawiających się rynkowych „komunikatów”, na celowniku znalazła się też duża grupa wydawnicza. Idąc dalej tym tropem, do naszej redakcji trafiały zapytania, czy aby za jesiennymi zakupami akcji wydawnictwa Muza nie stoi właśnie właściciel największego książkowego detalisty w kraju. Trzeba przyznać, że dla Muzy ostatnie półrocze to bardzo gorący okres. Latem, na skutek agresywnej polityki inwestorskiej Kompapu, a następnie „interwencyjnych” zakupów starszych akcjonariuszy, wartość walorów oficyny rosła w astronomicznym niemal tempie. Ostatecznie po przeprowadzeniu w sierpniu wezwania poligraficzna spółka weszła w posiadanie ponad 1/3 akcji Muzy. Po …
Wyświetlono 25% materiału - 184 słów. Całość materiału zawiera 738 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki