Poniedziałek, 6 listopada 2006
Konferencja prasowa Rady PIK na 10. Targach Książki w Krakowie, 19 października 2006 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru181
Podczas ostatniego, wyborczego Walnego Zebrania członków PIK przedstawiłem program – wtedy jeszcze wyborczy – nowej Rady PIK. Dzisiaj, pół roku po wyborach, warto zobaczyć, które z jego założeń są realizowane, co zrobiliśmy i co zamierzamy zrobić. Jednym z priorytetów nowej Rady miało być nawiązanie realnej współpracy z organizacjami księgarskimi i rozwiązanie nabrzmiałych w ostatnim roku konfliktów. Obecnie relacje ze wszystkimi organizacjami są bardzo dobre, blisko współpracujemy nad rozwiązaniem środowiskowych problemów, prezentujemy również – co bardzo istotne – wspólne stanowisko środowiska książki wobec planów ministerstwa edukacji w sejmowej komisji i wobec mediów. Obie strony (wydawcy i księgarze) postanowiły wznowić merytoryczną dyskusję nad ustawą o książce, aby wypracować kształt kompromisu, który zostałby przyjęty z korzyścią dla całego środowiska. Rada zdecydowała o powrocie do pełnej współpracy ze wszystkimi organizacjami międzynarodowymi, współpracy zaakceptowanej uprzednio przez Walne Zebranie PIK. W dzisiejszej sytuacji – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej Polski – uważamy, że nie możemy sobie pozwolić na zachowania ksenofobiczne. Pełnego uczestnictwa wymaga zarówno interes członków PIK (coraz więcej coraz ważniejszych rzeczy dzieje się w Unii Europejskiej), jak i prestiż naszego kraju. Poczyniliśmy natomiast kroki zmierzające do zmniejszenia naszych obciążeń wynikających z takiej przynależności – już teraz udało się zmniejszyć składkę w IPA o 1/4, jeśli zaś chodzi o IBF i EBF (organizacje księgarskie), ustaliliśmy z IKP, iż będziemy od przyszłego roku dzielić koszty przynależności pomiędzy nasze dwie organizacje (oczywiście obydwie będą należały do IBF i EBF, korzystając z informacji stamtąd przychodzących, jak i współuczestnicząc we wspólnych kampaniach promocji czytania). Obiecywaliśmy poprawę współpracy z mediami branżowymi i ogólnopolskimi – dzięki walce wydawców edukacyjnych o wolny rynek podręczników Polska Izba Książki jest stale obecna w mediach ogólnopolskich, mamy stały kontakt z dziennikarzami z całej Polski zajmującymi się problematyką książki. Poprawiamy nasze relacje z mediami …
Wyświetlono 25% materiału - 287 słów. Całość materiału zawiera 1150 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się